Pierwsze wyniki i gorące komentarze. Zobacz Wieczór wyborczy w TVP1
wideo Zobacz wszystkie
51:49

Tomasz Lis na żywo, 26.10.2015

– Zasmuciła mnie bardzo nieobecność w przyszłym Sejmie lewicy. Wynik PiS pokazuje, że idzie wielka zmiana. Nie drobna, demokratyczna, ale prawdopodobnie dużo głębsza z większymi konsekwencjami – mówi były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Jego zdaniem, ponad 50 proc. na partie antysystemowe pokazuje odrzucenie dotychczasowego systemu.
W drugiej części programu Radosław Sikorski o porażce Platformy i konieczności odnowienia przywództwa i odnowienia partii rządzącej przez ostatnie osiem lat.
Na koniec wyniki wyborów komentują prof. Agata Bielik-Robson (filozof), prof. Aleksander Smolar (socjolog, Fundacja Batorego) i Sławomir Sierakowski (socjolog, Krytyka Polityczna).

1:18:35

Minęła dwudziesta, wydanie specjalne 20.10.2015

Za nami debata ośmiu liderów komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy w całym kraju. Udział wzięli: Ewa Kopacz (PO), Beata Szydło (PiS), Barbara Nowacka (Zjednoczona Lewica), Ryszard Petru (Nowoczesna), Janusz Piechociński (PSL), Janusz Korwin-Mikke (KORWiN), Paweł Kukiz (Kukiz’15) i Adrian Zandberg (Razem). Zdaniem politologów i publicystów, było to bardziej dynamiczne spotkanie niż rozmowa liderek PO – PiS. Dobrze wypadł przedstawiciel Partii Razem. Specjalnie nie zyskali Barbara Nowacka i Ryszard Petru.